معرفی و بررسی اپلیکیشن Instructables
معرفی و بررسی اپلیکیشن Instructables

معرفی و بررسی اپلیکیشن Instructables، آیا در زمینه‌ای خاص مهارت دارید؟ تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که توانایی خود را در زمینه‌های مختلف با دیگران به اشتراک بگذارید؟ یا حتی از روش‌ها و ایده‌های دیگران برای ساخت کارهای دستی استفاده کنید؟ اگر علاقه‌ی زیادی به ساخت وسایل مختلف دارید یا اهل جست‌وجو برای ایده‌های مختلف هستید، احتمالا در اپلیکیشن (Instructables) چیزی برای شما وجود دارد؛ از نحوه‌ی تهیه انواع سالادها گرفته تا نحوه کنترل موتور DC به‌وسیله‌ی بلوتوث یا ساخت میز و وسایل تزیینی با کاغذ و غیره. با ما همراه باشید.

می‌توانید برنامه‌ی Instructables که برای سیستم عامل اندروید، iOS و ویندوزفون در دسترس است را دانلود کنید. بعد از نصب، با یک رابط کاربری ساده مواجه می‌شوید که می‌توانید به‌راحتی هر آنچه که می‌خواهید را در آن بیابید؛ مطالب خود را منتشر کنید یا کسانی که مطالب جالب می‌گذارند را دنبال کنید. در صفحه‌ی اصلی، به چهار شاخه‌ی جست‌وجو، دسته‌بندی، مسابقه و کسانی که دنبال می‌کنید، دسترسی خواهید داشت.

البته اگر دنبال پروژه‌های خاصی هستید، می‌توانید دسته‌ی موردنظر خود را انتخاب کنید. هر کدام از شاخه‌ها دارای زیرشاخه‌های متعددی هستند که پیدا کردن پروژه‌ها را برای شما ساده‌تر می‌کند. برای مثال در شاخه‌ی تکنولوژی می‌توانید به پروژه‌های مرتبط با محصولات اپل دسترسی داشته باشید. یا حتی اگر دنبال پروژه‌های مرتبط با موضوعی خاص، مثلا دوربین‌های گوپرو هستید، می‌توانید از نوار جست‌وجوی بالای اپلیکیشن، کلمه‌ی کلیدی مدنظر خود را جست‌وجو کنید.

با انتخاب هرکدام از پروژه‌ها می‌توانید مواد اولیه‌ی موردنیاز و مراحل انجام کار را ببینید. اگر بخواهید، می‌توانید انجام‌دهنده‌ی پروژه را دنبال کنید، برای آن پروژه نظر گذاشته یا آن را به اشتراک بگذارید. برای لایک کردن هرکدام از پروژه‌ها باید یک حساب کاربری در اپلیکیشن داشته باشید. اگر در اپلیکیشن نتوانستید حساب کاربری ایجاد کنید، در وب‌سایت Instructables، حساب کاربری خود را ایجاد کرده و سپس در اپلیکیشن گوشی از آن استفاده کنید.

البته فراموش نکنید که بسیاری از پروژه‌های موجود در این سرویس مناسب افراد مبتدی نیستند؛ اما در میان هزاران پروژه موجود، قطعا می‌توانید پروژه‌ای را بیابید که برای شما مناسب باشد و بتوانید به‌راحتی وسایل موردنیاز آن را فراهم کرده و آن را امتحان کنید. در کنار استفاده از ایده‌های دیگران از سراسر دنیا، شما هم می‌توانید ایده‌های خود را Instructables قرار دهید. برای ایجاد یک پروژه، در ابتدا باید دسته‌ی قرارگیری در آن را انتخاب کرده و مراحل کار را در آن ایجاد کنید. در هر مرحله علاوه بر امکان نوشتن توضیحات مرتبط می‌توانید عکس‌های مربوط به آن را نیز قرار دهید؛ در انتهای وارد کردن مراحل می‌توانید آن‌ها را ویرایش کرده و درنهایت پروژه‌ی خود را منتشر کنید.

البته باید بدانید متاسفانه این سرویس از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و باید مراحل کار خود را به انگلیسی درج کنید. اگر به زبان انگلیسی آشنایی ندارید، می‌توانید از مترجم گوگل استفاده کنید. در نسخه‌ی تحت وب Instructables می‌توانید هر پروژه‌ای که می‌خواهید را به‌صورت فایل PDF دانلود کنید. اگر به دنبال ایده‌های جدید هستید، بدون شک در این اپلیکیشن چیزهای جالبی را می‌توانید بیابید.