نقد، بررسی و مقایسه دو اسکوتر ایرویل Q1 و X3

نقد، بررسی و مقایسه دو اسکوتر Q1 و X3، تب استفاده از اسکوترهای برقی تقریبا تمام دنیا را فرا گرفته است. چه این دستگاه‌ها را مفید و در خدمت بشر بدانیم و چه صرفا  آن‌ها را وسیله‌ای برای تفنن قلمداد کنیم، باید بپذیریم که اسکوترهای برقی روزبه‌روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. اگر نگاهی به مدل‌های اسکوتر برقی در بازار داشته باشید، متوجه می‌شوید که این وسایل جز در طراحی ظاهری، شارژدهی یا توان موتور تفاوت دیگری با هم ندارند و تفاوت چشمگیری بین مدل‌های مختلف اسکوترهای برقی به چشم نمی‌خورد. اما شرکت در اصل آمریکایی «ایرویل» (Airwheel) با مدل‌های سری Q و X از اسکوترهای برقی‌ خود، توانسته چیز جدیدی در این حوزه ارایه کند.

ادامه مطلب: نقد، بررسی و مقایسه دو اسکوتر ایرویل Q1 و X3

4 نکته مهم برای عکاسی با گوشی همراه در شب

4 نکته مهم برای عکاسی با گوشی همراه در شب، خیلی از افراد مشتاق هستند با عکاسی در شب حال و هوای خاصی را که پس از پایین رفتن خورشید حاکم می‌شود به تصویر بکشند. عکاسی در شب خود یک هنر است و مهارت یافتن در آن با استفاده از دوربین گوشی موبایل می‌تواند مشکل‌تر هم باشد. از نورهای مصنوعی گرفته تا تکان خوردن دوربین، اتفاقات زیادی وجود دارند که ممکن است عکس گرفته‌شده در شب را به عکسی نامناسب تبدیل کنند که نمی‌تواند جوهر سوژه‌ی مورد نظر را به‌خوبی به زبان بصری ترجمه کند. بااین‌وجود در زیر نور مهتاب هم مانند عکاسی در زیر نور خورشید می‌توان عکس‌های زیبایی ثبت کرد. در ادامه ۴ نکته ساده ولی مهم را برای شما آماده کرده‌ایم که با رعایت آن‌ها می‌توانید به کیفیت عکس‌های شبانه‌ی خود را بالاتر ببرید. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: 4 نکته مهم برای عکاسی با گوشی همراه در شب

آیا یادگیری قواعد و دستور زبان، کاری سخت و دشوار است؟

آیا یادگیری قواعد و دستور زبان، کاری سخت و دشوار است؟، حتما معلم انگلیسی شما هم در دوران راهنمایی به شما یاد داد که برای ساخت یک جمله قواعد مشخصی وجود دارد که فقط باید از آنها پیروی شود. اما مدت‌هاست زبان‌شناسان باور دارند قواعد دستور زبان بر خلاف ریاضیات، چندان هم صفر و یکی یا سیاه و سفید نیست. گاهی اوقات نمی‌توان تعیین کرد که بعضی از جمله‌ها از نظر قواعد دستور زبان درست هستند یا اشتباه. این نوع جمله‌ها در یک «ناحیه‌ی خاکستری» قرار می‌گیرند. حالا یک مطالعه‌ی جدید نشان می‌دهد زبان‌شناسانی که قواعد دستور زبان را توصیف می‌کنند (نحوشناسان) در مطالعات خودشان به ندرت این ناحیه‌ی خاکستری را در نظر می‌گیرند. این تحقیق اختلاف زیاد بین دیدگاه سیاه و سفید زبان‌شناسان نسبت به دستور زبان و دیدگاه افراد عادی را نشان می‌دهد.

ادامه مطلب: آیا یادگیری قواعد و دستور زبان، کاری سخت و دشوار است؟

پروسکایت؛ ماده‌ای که می‌تواند آینده‌ی پنل‌های خورشیدی را دگرگون کند

پروسکایت؛ ماده‌ای که می‌تواند آینده‌ی پنل‌های خورشیدی را دگرگون کند، در مقاله‌ای که با نام «هیدروژن، سوختی پاک و هم‌اکنون ارزان!» منتشر کردیم، رئوسی را که جهت رشد هر چه بیشتر انرژی‌های نو مورد نیاز است بیان نمودیم. در رابطه با صنایع فوتوولتائیک، اقتصاددانان و دانشمندان متفق القول بر این نظرند که این صنعت برای رشد بیشتر نیازمند سلول‌های خورشیدی ارزان‌تر و کاراتری است. در این رابطه، دانشمندان موفق به کشف ماده‌ای به نام «پروسکایت» (Perovskite) شده‌اند که امیدهایی را به جهت ایجاد یک انقلاب تکنولوژیک در این حوزه از محصولات زنده کرده است. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: پروسکایت؛ ماده‌ای که می‌تواند آینده‌ی پنل‌های خورشیدی را دگرگون کند

مطالعه ای جدید در زمینه میزان صید ماهی در جهان

مطالعه ای جدید در زمینه میزان صید ماهی در جهان، مطالعات جدید نشان می‌دهند آماری که تا به حال از صید جهانی ماهی‌های آزاد داشتیم خیلی خوشبینانه بوده‌اند و میزان صید دست کم ۳۰ درصد بیشتر از چیزی است که تا به حال تخمین می‌زدیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی میزان صید ماهی و بیشتر بودن آن از حد تصور صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: مطالعه ای جدید در زمینه میزان صید ماهی در جهان