نحوه ارتباط عاطفی هوش مصنوعی با انسان از طریق برقراری ارتباط فیزیکی

نحوه ارتباط عاطفی هوش مصنوعی با انسان از طریق برقراری ارتباط فیزیکی، شرکت‌ها و دولت‌های زیادی در زمینه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی انجام داده‌اند و این فناوری پتانسیل‌های زیادی دارد. هوش مصنوعی می‌تواند در تمام صنایع مورد استفاده قرار بگیرد و وظایف را خودکار کند، اما آیا واقعا امکان بهبود تمام کارها را دارد؟ در این مقاله درباره ارتباط هوش مصنوعی از طریق بدن فیزیکی با انسان‌ها آشنا خواهید شد.

ادامه مطلب: نحوه ارتباط عاطفی هوش مصنوعی با انسان از طریق برقراری ارتباط فیزیکی

آشنایی با پارچه هوشمند، مانند سنگ سخت و همانند پنبه نرم

آشنایی با پارچه هوشمند، مانند سنگ سخت و همانند پنبه نرم، یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه “ییل”(Yale) با اختراع یک پارچه رباتیک هوشمند که می‌تواند شکل و سختی خود را در حین پرواز تغییر دهد، این فناوری را یک قدم جلوتر برده است. کلید توانایی خاص این الیاف در خود آن است. این تیم به سرپرستی دکتر “ربکا کرامر-بوتیلیو”، یک اپوکسی را در الیاف ریسیدند که به لطف ذرات فلز “فیلد” (Field) که در آنها جاسازی شده است، می‌تواند سختی خود را تغییر دهد.

ادامه مطلب: آشنایی با پارچه هوشمند، مانند سنگ سخت و همانند پنبه نرم

دانستنی‌هایی باور نکردنی درباره حیوانات و رفتارشان

دانستنی‌هایی باور نکردنی درباره حیوانات و رفتارشان، دنیای حیوانات بی حد و مرز اسـت. هرچه درباره آن‌ها تحقیق کنیم باز هم هرروز حقایق بیشتری را درباره رفتار حیوانات کشف می‌کنیم. آیا بـه نظرتان وجود این جهان و مـا موجودات زنده اتفاقی اسـت؟ آیا بـه وجود آمدن اینچنین حیات هوشمند ی حاصل تداخلات زیستی در کف دریاها اسـت؟ مـا هم نمی‌توانیم چیزی رابه طور قطع و یقین بگوییم. در ادامه، دانستنی‌هایی باور نکردنی درباره حیوانات و رفتارشان را خواهید خواند.

ادامه مطلب: دانستنی‌هایی باور نکردنی درباره حیوانات و رفتارشان

آشنایی با کرم چاله ها، سیاه چاله های ابرپرجرم

آشنایی با کرم چاله ها، سیاه چاله های ابرپرجرم، جهان ما بسیار بی‌انتها است؛ به‌همین‌دلیل، سفر به سوی دیگر آن کاری بسیار دشوار یا حتی ناممکن است. اما کرم‌چاله ‌ها که به‌عنوان پلی بین نقاط دوردست فضا عمل می‌کنند، می‌توانند به‌عنوان میانبر عمل کنند. گرچه کرم‌چاله‌ها در نظریه‌ی نسبیت عام پیش‌بینی شدند، وجود آن‌ها هنوز ثابت نشده است. در ادامه این مطلب درباره سیاهچاله‌های ابرپرجرم و کرم‌چاله‌ ها بخوانید.

ادامه مطلب: آشنایی با کرم چاله ها، سیاه چاله های ابرپرجرم

چگونه می توان یک باتری وانیلی طراحی و ساخت

چگونه می توان یک باتری وانیلی طراحی و ساخت، محققان موفق به ساخت باتری مایع سازگار با محیط زیست شده‌اند که ماده اصلی تشکیل دهنده آن در هر سوپرمارکتی موجود است و با وانیل کار می‌کند. بوی یک شیرینی وانیلی که تازه از اجاق بیرون آمده است، رایحه‌ای است که احتمالاً دهان همه را آب می‌اندازد و اکنون مشخص شده است که این ماده شیرین، کاربردی بیش از استفاده در شیرینی پزی دارد و در واقع نه تنها می‌تواند غدد بزاقی ما را فعال کند، بلکه قادر است وسایل الکترونیکی ما را هم روشن کند.

ادامه مطلب: چگونه می توان یک باتری وانیلی طراحی و ساخت