چاپ دورو و تغذیه خودکار، دو موردی که در انتخاب پرینتر لیزری باید به آن توجه کرد
چاپ دورو و تغذیه خودکار، دو موردی که در انتخاب پرینتر لیزری باید به آن توجه کرد

چاپ دورو و تغذیه خودکار، دو موردی که در انتخاب پرینتر لیزری باید به آن توجه کرد، اگر شما نیز قصد خرید پرینتر لیزری دارید، باید به دو قابلیت چاپ دورو و تغذیه خودکار آنها توجه داشته باشید. با ما همراه باشید.

چاپ دورو Duplex

یکی دیگر از مواردی که در پرینترها اهمیت بسیاری دارد قابلیت چاپ به صورت دورو است. در گذشته پرینترها فقط بر یک روی کاغذ چاپ می‌کردند. چاپ یکرو در مصرف کاغذ اتلاف زیادی را به وجود می‌آورد. اما در برخی از موارد کاربر حتما لازم دارد که در هر دو روی کاغذ چاپ کند. در این حالت کاربر مجبور است تا ابتدا بر یک روی کاغذ به صورت صفحات یکی در میان چاپ کند و سپس برگه‌ها را پشت‌ورو کرده و اعداد باقی‌مانده را بر روی دیگر چاپ کند. این کار علاوه بر وقت‌گیر بودن بسیار حساس است و احتمال اشتباه چاپ شدن برگه‌ها در آن وجود دارد. پرینترهای Duplex این مشکلات را برطرف می‌کنند و به صورت اتوماتیک کار چاپ روی هر دو سمت برگه را انجام می‌دهند. قابلیت Duplex بسیار خوشایند است اما نقش مهمی در افزایش قیمت دستگاه دارد. در این مورد توصیه‌ی خاص نداریم و انتخاب را به عهده‌ی خودتان می‌گذاریم.

پرینتر لیزری MFP M225dw همان‌گونه که از اسمش برمی‌آید و حرف d در مدل آن وجود دارد می‌تواند به صورت اتوماتیک صفحاتی دو رو چاپ کند. حرف دیگر در مدل این محصول w است که نشان از اتصال بی‌سیم دارد. علاوه بر موارد فوق اتصال شبکه‌ی باسیم Ethernet هم در این محصول تعبیه شده که اشتراک‌گذاری آن را در شبکه بین چندین رایانه ممکن ساخته است. صفحه‌نمایش این محصول به صورت رنگی و لمسی است و وضعیت دستگاه و عملیات در حال انجام را به اطلاع کاربر می‌رساند.

تغذیه‌ی خودکار ADF

تصور کنید که ۱۰۰ برگ جزوه‌ی دانشگاهی را از دوست خود به امانت گرفته‌اید و می‌خواهید با استفاده از پرینتر چندکاره‌ی خانگی‌تان آن‌ها را کپی کنید. حال تصور کنید که باید تک‌تک برگه‌ها را در دستگاه قرار دهید و دکمه‌ی Copy را فشار دهید تا برگه کپی شود. ۱۰۰ برگ را باید به همین شکل در دستگاه قرار دهید. سوای این که خسته خواهید شد زمان زیادی را هم باید در پای دستگاه صرف کنید. نگران نباشید، فناوری و تکنولوژی این مشکل را هم حل و راه را برای کاهش فعالیت‌های بشر هموار کرده است. سیستم تغذیه‌ی خودکار دقیقا در چنین شرایطی به کمک شما خواهد آمد. در این حالت تنها کافی است برگه‌های خود را روی سینی مخصوص تغذیه خودکار قرار دهید تا دستگاه به صورت اتوماتیک برگه‌ها را یکی پس از دیگری وارد دستگاه کرده و کپی کند. البته سینی ADF ظرفیت محدودی دارد و در بیشتر دستگاه‌ها تا ۳۵ برگ را پشتیبانی می‌کند. با این حال مدل‌های ۵۰ برگی هم در بازار موجود است. نکته‌ی دیگر در این مورد این است که سیستم ADF کمی حساس بوده و بایستی از برگه‌های صاف و نو در آن استفاده شود. ممکن است برگه‌های کهنه و تاخورده در دستگاه گیر کنند. به اعتقاد ما بهتر است دستگاه شما ADF داشته باشد.

پرینتر لیزری MF216N ساخت شرکت کانن پرینتری چندکاره است که به سیستم تغذیه‌ی خودکار ADF مجهز شده. سیستم ADF این پرینتر قادر است تا ۳۵ برگ را در خود جای دهد. این پرینتر به اتصال شبکه‌ی Ethernet مجهز شده است و در نتیجه می‌توانید آن را در شبکه بین چندین رایانه به اشترک بگذارید. سینی ورودی این دستگاه برابر با ۲۵۰ برگ است و در نتیجه برای استفاده در محیط‌های اداری مناسب است. صفحه‌نمایشی لمسی و ۶ خطی هم در این سیستم موجود است که کار با دستگاه را برای کاربر آسان می‌کند.